Kryetarët e komunave kërkojnë rritje të pagave

Autori:Zekirja Shabani

Kryetarët e komunave kanë kërkuara nga Ministria e Administratës Publike që pagat e tyre të barazohen me ato të zëvendësministrave.

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Naim Ismajli, ka thënë për “Epokën e re” se është e paarsyeshme që një zëvendësministër të ketë beneficione më të larta financiare sesa një kryetar i komunës që është i zgjedhur drejtpërdrejt nga populli.

Ngritja e koeficientit është kërkuar të bëhet edhe për nënkryetarët e komunave, drejtorët e departamenteve dhe kryesuesit e kuvendeve komunale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kryetaret-e-komunave-kerkojne-rritje-te-pagave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala