Kryeprokurori i shtetit ka priturnë takim ministrin Çollaku

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, është pritur sot në një takim nga Kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi.

Ishte konkludim i përbashkët se rritja e performancës në kuadër të Prokurorisë së Shtetit, sidomos në luftën kundër terrorizmit, krimit të organizuar dhe korrupsionit është jetike për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë, si kusht kryesor për zhvillimin e gjithëmbarshëm të shtetit tonë dhe avancimin në procesin e integrimit evropian.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kryeprokurori-i-shtetit-ka-priturne-takim-ministrin-collaku/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala