Kryeministri, shpresa e minatorëve

Autori:Avdyl Pajaziti

Minatoret e kombinatit metalurgjik “Trepça” mund ta vazhdojnë grevën e pezulluar në janar të këtij viti me kërkesat e njëjta.

Drejtori i Trepçës, Ahmet Tmava tha  se minatorët po kërkojnë të rregullohet statusi i kësaj ndërmarrjeje dhe të ketë ngritje pagash per punëtorët.

Tmava tha se presin te zhvillojnë një takim me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa në mënyrë që minatorët mos të vazhdojnë grevën/Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kryeministri-shpresa-e-minatoreve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala