Kryeministri ndalon përdorimin e veturave zyrtare (Dokument)

Autori:Gazeta Fjala

Pas incidenteve të mbrëmshme të shkaktuara nga përkrahës të partive opozitare, ku ndër të tjerash u demoluan edhe një numër i veturave zyrtare, Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka vendosur që të ndalohet përdroimi i veturave zyrtare nga punonjësit qeveritar.

Siç mëson Gazeta Fjala, kryeministri ka kërkuar që këto vetura të shfrytëzohen vetëm për raste emergjente.

Ky vendim u eshte shperndarë të gjitha institucioneve te vendit dhe mbetet në fuqi deri në njoftimin e radhës/Gazeta Fjala

Dokument:

dokumenti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kryeministri-ndalon-perdorimin-e-veturave-zyrtare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala