Kryeinspektori Sveçla me mbindërtim pa leje

Autori:Avdyl Pajaziti

Zyrtari kryesor, që është i ngarkuar me ligj që të mos lejojë ndërtime pa leje në komunën e Prishtinës, ka mbindërtim pa leje.

Bëhet fjalë për drejtorin e Inspektoratit, Xhelal Sveçla, i cili, sipas dokumenteve që posedon gazeta “Zëri”, pak muaj pas përfundimit të luftës në vend, përkatësisht në vitin 2000, ka bërë mbindërtim pa leje të një lokali afarist, të cilin e ka në bashkëpronësi me vëllezërit e tij.

Pavarësisht se lokali është në bashkëpronësi, gjatë periudhës që janë regjistruar 46 mijë ndërtime pa leje në kryeqytet, i njëjti lokal është regjistruar në emrin e vëllait të Xhelal Sveçlës, Nexhatit.

Ky mbindërtim është regjistruar në zonën kadastrale 71914059, me numër të parcelës 3771.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kryeinspektori-svecla-me-mbindertim-pa-leje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala