Krushqit tetovarë, nisen në këmb për të marrë nuse (FOTO)

Autori:Zekirja Shabani

Dikush me Helikopter, dikush me Ferrari, dikush me Motoçikletë, e dikush në këmbë.

Viti 2015 ka qenë një vit tepër interesant sa i përket dasmave shqiptare.

Por. këto krushq janë nga Tetova dhe siç duket kanë vendosur të rikthejnë traditën shekullore shqiptare ku krushqit ecnin në këmbë për të marrë nusen.

E veçanta është se të gjithë krushqit janë me plisa në kokë që e bën këtë dasmë më shqiptare. /TetovaSot/

krushqit 3 krushqit 2 krushqit 1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/krushqit-tetovare-nisen-ne-kemb-per-te-marre-nuse-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala