Kroi i Vitakut pret bisedimet e Brukselit

Autori:Avdyl Pajaziti

Shqiptaret e lagjes “Kroi i Vitakut”, kanë ndërruar mendje sa i përket vazhdimit të punimeve në rindërtimin e shtëpive të tyre qysh sot, siç kishin paralajmëruara dje se do t’i vazhdojnë.

Përfaqësuesi i banorëve, Nazmi Ismajli i tha ekipit te Koha Ditore se vendosen qe t’i presin bisedimet e sotme politike mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel.

“Po i presim bisedimet”, ka thënë ai.

Një ditë më parë ai kishte thënë se nuk kanë të bëjnë asgjë me Brukselin dhe se do të vazhdojnë punimet qysh sot.

Por kur u pyet për arsyet e ndërrimit te vendimit, ai tha se gazetarët po bëjnë shumë pyetje.

“Ju nga njëherë po e merrni rolin e Prokurorit, i kena na do arsye qe i mbajmë për veti, tash për tash kështu kemi vendos”, tha ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kroi-i-vitakut-pret-bisedimet-e-brukselit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala