Kritikohet vizita e OEK-ut në Serbi

Autori:Avdyl Pajaziti

Serbia vazhdon të vendosë barriera tarifore e jotarifore për prodhimet kosovare, ndërkohë që mallrat e Serbisë hyjnë në Kosovë pa asnjë problem.

Të dhënat e Agjencisë së Statistikave tregojnë se Kosova më së shumti importon mallra të prodhuara në Serbi, ndërkohë që eksporti mbetet minimal.

Përkundër këtyre numrave të disfavorëshëm, një delegacion i Odës Ekonomike të Kosovës ka qëndruar në një vizitë në Serbi, në të cilën është zotuar thellimi edhe më i madh i bashkëpunimit, shkruan sot Koha Ditore.

Ndërkohë që në komunikatën për media të Odës Ekonomike të Kosovës nuk është cekur në asnjë vend nëse është ngritur halli i bizneseve të Kosovës që kanë gjatë eksportit të mallrave të tyre në Serbi dhe përmes Serbinë për në vendet e BE-së

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kritikohet-vizita-e-oek-ut-ne-serbi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala