Krijohet njësia për spiunim digjital në tërë botën

Autori:Avdyl Pajaziti

Agjencia ma e madhe e spiunazhit në botë, CIA, është duke krijuar një divizion të veçantë që do të merret ekskluzivisht me spiunimin digjital. Agjencia qeveritare amerikane është duke e bërë këtë me qëllim që ti përgjigjet rritjes së sulmeve kibernetike të hakerëve përreth botës.

Drejtorati i ri do të përpiqet që të depërtojë tek hakerët e jashtëm dhe tjerët që përpiqën të depërtojnë apo sabotojnë infrastrukturën kruciale të SHBA-ve. Të njëjtën kohë kjo njësi do të ndihmojë zyrtarët amerikanë të mbikëqyrin dhe parandalojnë vjedhjen e sekreteve digjitale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/krijohet-njesia-per-spiunim-digjital-ne-tere-boten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala