Krijohen 295 mijë vende pune

Autori:Avdyl Pajaziti

Ekonomia amerikane përkundër dimrit të vështirë në shkurt ka arritur të krijojë 295 mijë vende të reja pune. Ky është muaji i 12 rresht që ekonomia më e madhe në botë krijon mbi 200 mijë vende të reja pune brenda muajit, njoftoi Byroja e Statistikave të Punës.

Kjo bëri që papunësia të bjerë në 5.5 për qind, duke i tejkaluar të gjitha parashikimet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/krijohen-295-mije-vende-pune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala