Krasniqi rizgjidhet kryetar i PD-së në Obiliq

Autori:Zekirja Shabani

Xhelal Krasniqi është rikonfirmuar kryetar i Partisë së Drejtësisë, dega në Obiliq edhe për një mandat.

Ai ëshët zgjedhur në kuvendin e shtatë zjedhor të kësaj dege ku edhe është zgjedhur kryesia e re.

Me vota unanime edhe për një mandat katër-vjeçar, në krye të PD-së së Obiliqit u rizgjosh Xhelal Krasniqi, i cili u zotua se do të angazhohet edhe më tutje për të fuqizuar strukturat e PD-së në rajonin e Obiliqit.

Në një njoftim për media të PD-së thuhet se ndershmëria, përgjegjësia dhe profesionalizmi, do të jenë kriterët me të cilat Krasniqi synon të avancojë platformën e tij politike, duke premtuar se në zgjedhjet e ardhshme kjo parti do të shënojë rritje të kënaqshme.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/krasniqi-rizgjidhet-kryetar-i-pd-se-ne-obiliq/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala