Kosovo i Metohija në Shtërpcë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Shtërpc nuk nihet shteti i Kosovës e madje as simbolet e tij.

Bile edhe gjuha e përdorur në emrimin e institucioneve publike është në kundërshtim me ligjet e Kosovës.

Në Shtëpinë e Shëndetit në këtë qytezë të banuar me shumicë serbe shkruan: Republika e Serbisë, Kosova e Metohija.

Gazeta Fjala sjell disa fotografi të kësaj shtëpie shëndetësore.

kosova

11756596_10207091006422427_1991044341_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosovo-i-metohija-ne-shterpce/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala