Kosovës i ikën 45 mijë banorë

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjatë vitit 2014, 45,333 banorë janë larguar nga Kosova, derisa numri i personave që kanë ardhur në Kosovë ishte 5,720 banorë.

Këto janë të dhënat më të reja të publikuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës për popullësinë e vendit.

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar raportin mbi “Vlerësimin e Popullsisë 2014”, sipas të cilës popullsi rezidente në Kosovë janë 1 804 944 banorë, krahasuar me vitin 2013, që ishte 1 820 631 banorë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosoves-i-iken-45-mije-banore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala