Kosovari që kërkohej për vrasje në Sllovaki, arrestohet në Morinë

Autori:Zekirja Shabani

Një shtetas nga Kosova i kërkuar për vrasje u arrestua nga policia kufitare në Morinë, pasi ndaj tij ishte lëshuar një urdhër arrest nga autoritetet në Sllovaki.
Policia e Shtetit të Shqipërisë  bëri me dije se ka arrestuar 41 vjeçarin Sebastian Hasani, lindur dhe banues në Prishtinë. Ai kërkohej që prej datës 28 prill të vitit 2015 nga autoritetet në Bratislavë.

“Shtetasi Sebastian Hasani, i cili ka përdorur edhe gjeneralitetet : Sebastian Hasani (Prishtina), lindur më 28.08.1975, alias: Sadri Gerbeshi, Gali, Galik, Silal. Është person i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Sllovakia. Ndaj këtij shtetasi Gjykata e Shkallës së Parë Bratislavës, ka lëshuar urdhrin e arrestit nr. 0Tp 185/2013, atë 07.04. 2015, për veprën penale të “Vrasjes”. Maksimumi i dënimit: 25 vjet burg”, sqaron Policia e Shtetit./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosovari-qe-kerkohej-per-vrasje-ne-sllovaki-arrestohet-ne-morine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala