Kosovarët refugjatë në Halberit (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kosovarët nuk po mbahen vetëm në Hungari kampeve të refugjatëve. Gazeta Fjala ka siguruar disa fotografi ku shihen ambientete e një kampi refugjatësh në  Halberit  të Gjermanisë, vend ky që gjendet mes Frankfurtit dhe Shtutgartit. Vet qytetarët nga Kosova që po qëndrojnë në këtë qendër kanë bërë me dije se aktualisht aty gjinden më shumë se 1 mijë qytetarë nga Kosova. Në këtë qendër bëhet me dije se janë tri ndërtesa pesë katshe dhe e gjithë hapësira tani është e zënë. Si pasojë e kësaj edhe kushtet nuk janë fort të mira. Merret vesh se brenda një dhome qëndrojnë nga shatë persona.  

 

10508466_981146141913048_1833203818_n

10937520_981145728579756_211478872_n

10937640_981145961913066_1544688370_n

10937644_981146581913004_1283766533_n

10937571_981147891912873_1449457407_n

10941239_981145098579819_1849390071_n

10945069_981145541913108_1377327845_n

 

 

 

 
 
 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosovaret-refugjat-te-halberit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala