Kosova tani edhe me nektarin (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas shpragës, e prezantuar para pak muajsh si prodhim i ri vendor, ne tokën e Kosovës  ka filluar të kultivohet edhe një produkt të ri, nektarina, që njihet si një frutë i shëndetshëm dhe i shijshëm.

Sipas Ministrisë së Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, fermerët kosovarë kanë filluar vjeljen e saj dhe është e gatshme për treg.

“Toka jonë na sjellë çdo ditë lajme të mira. Sot e kemi për nekatrinën, një peme jashtëzakonisht e mirë dhe e shëndetshme. Disa fermerë që e kultivojnë kanë filluar sot vjeljen, pasi ajo është pjekur dhe bere gati për tryezat tona”.

11733452_10207233542658282_2085550253_n

11751333_10207233542698283_1639053166_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-tani-edhe-me-nektarin-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala