Kosova synon anëtarësimin në Kombet e Bashkuara

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë pjesë  në takimin për lansimin e Objektivave për Zhvillim të Qëndrueshëm në Kosovë.

Aty të pranishëm kanë qenë edhe përfaqësues nga institucionet e Kosovës dhe komunitetit ndërkombëtar, duke përfshirë Koordinatorin për Zhvillim të OKB-së, përfaqësuesin special të sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, përfaqësues të donatorëve, ambasadorë  dhe përfaqësues të shoqërisë civile në Kosovë.

Kryeministri Isa Mustafa theksoi  se për Republikën e Kosovës objektivat zhvillimore janë tepër të rëndësishme, sepse Kosova e ka prioritet qendror zhvillimin më të shpejtë ekonomik dhe social, njofton Zyra e Kryeministrit.

Ai po ashtu, tha se ky vit shënon një përvjetor të rëndësishëm të hyrjes në fuqi të Kartës së Organizatës së Kombeve të Bashkuara, duke theksuar synimin e Republikës së Kosovës që të bëhet pjesë e Kombeve të Bashkuara, dhe që së bashku me të gjitha shtetet dhe popujt e tjerë të botës, të realizojë objektivat e këtij mileniumi dhe të ndërtojë zhvillimin e përbashkët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-synon-anetaresimin-ne-kombet-e-bashkuara/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala