Kosova në UNESKO

Autori:Gazeta Fjala

Anëtarët e Bordit Ekzekutiv të UNESCO-s votuan në pro pranimit të Kosovës në UNESKO, me plotë 27 vota.

Lajmin e konfirmoi Ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, përmes Twitter se 27 vende votuan në mbështetje, 14 kundër dhe 14 abstenime, transmeton Gazeta Fjala.

Hapi tjetër për anëtarësimin e Kosovës është votimi në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara./ Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-ne-unesko/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala