Kosova në UNESCO, përfiton edhe trashëgimia serbe

Autori:Gazeta Fjala

Shefi i diplomacisë britanike, Philip Mammond, tha në Beograd se Kosova duke u anëtarësuar në UNESCO do të ketë detyrime shtesë në mbrojtjen e trashëgimisë kulturore serbe.

“Pres nga Kosova të mbrojë atë trashëgimi dhe i thashë kryeministrit Vuçiq se sërish do të bisedoj me partnerët në UNESCO në mënyrë që këtë mesazh ta përforcojmë”, citojnë mediet e Beogradit kryediplomatin Hammond të ketë deklaruar në konferencën me gazetarët pas bisedës me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq./koha.net

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-ne-unesco-perfiton-edhe-trashegimia-serbe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala