Kosova në agjendën e Konferencës së Përgjitshme të UNESCO-s

Autori:Avdyl Pajaziti

Zëvendëskryeministri i vendit, Hashim Thaçi tha se këto ditë Serbia po tenton me çdo grackë procedurale ta anulojë anëtarësimin e Kosovës në UNCESCO, mirëpo megjithëkëtë Konferenca e Përgjithshme e aprovoi para pak minutash agjendën në tërësi, me pikën për Kosovën.

Lexoni postimin e Thaçit në Facebook:

“Këto ditë Serbia po tenton me çdo grackë procedurale ta anulon anëtarësimin e Kosovës në UNESCO. Sapo morra vesh se Konferenca e Përgjithshme e aprovoi para pak minutash agjendën në tërësi, me pikën për Kosovën – përkundër kërkesës serbe të hiqet nga agjenda kërkesa e Kosovës”, shkruan Thaçi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-ne-agjenden-e-konferences-se-pergjitshme-te-unesco-s/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala