Kosova ndër vendet me të ardhura më të vogla në fermë

Autori:Avdyl Pajaziti

Rrjeti i kontabilitetit në fermë ka renditur Kosovën ndër vendet më të dobëta për sa i përket të ardhurave në fermë, së bashku me Rumaninë dhe Bullgarinë, shkruhet në Raportin e Gjelbër.

Kosova si shkak i madhësisë së vogël të fermave ka të ardhurat në fermë 9,856 euro, ndër më të ulëtat në BE, duke u pasuar nga Rumania 5,527 euro dhe Bullgaria 7.614 euro, transmeton Gazeta Fjala.

Ndërsa vendet me të ardhurat më të mëdha renditen Austria me mbi 29,994euro, Italia 22,494 mijë euro dhe Estonia me 22,156 euro. /Gazeta Fjala/

11943384_1625482194378073_240787849_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-nder-vendet-me-te-vogla-me-te-ardhura-ne-ferme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala