Kosova më shumë futbollistë sesa Shqipëria në ‘Euro 2016’

Autori:Zekirja Shabani

Kosova do të ketë 15 përfaqësueses në Kampionatin Evropian ‘Franca 2016’

Selektori i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka ftuar 27 lojtarët për ‘Euro 2016’. Besoni ose jo, 15 nga të ftuarit kanë prejardhje nga Kosova.

Kurse, në këtë listë 11 lojtarë janë nga Shqipëria, dhe një nga Maqedonia (Naser Aliji), përcjell Express.

Këta janë lojtarët me prejardhje nga Kosova që janë ftuar nga De Biasi

Lorik Cana, Etrit Berisha, Arlind Ajeti, Berat Gjimshiti, Mërgim Mavraj, Amir Rrahmani, Frederik Veseli, Migjen Basha, Taulant Xhaka, Burim Kukeli, Ermir Lenjani, Herolind Shala, Amir Abrashi, Milot Rashica dhe Shkëlzen Gashi

Lista e plot

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-me-shume-futbolliste-sesa-shqiperia-ne-euro-2016/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala