Kosova ka 512 hektarë tokë ku më shumë se 413 mijë hektarë e kësaj toke apo 41.8 për qind e sipërfaqes totale të tokës në Kosovë shfrytëzohet për prodhim.

Autori:Avdyl Pajaziti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-ka-512-hektare-toke-ku-me-shume-se-413-mije-hektare-e-kesaj-toke-apo-41-8-per-qind-e-siperfaqes-totale-te-tokes-ne-kosove-shfrytezohet-per-prodhim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala