Kosova ia falë Serbisë Gazivodën?

Autori:Zekirja Shabani

Kryeministri  i Qeverisë së Serbisë Aleksander Vuçiq ka deklaruar mbrëmë se pala kosovare ka pranuar se pjesa më e madhe e liqenit të Gazivodës gjendet në territorin e Serbisë.

Kështu ka thënë ai për gazetën “Veçernje novosti” duke treguar rreth bisedave që ishin bërë për problemin e energjetikës ndërmjet dy vendeve, transmeton Koha.net.

Kryeministri serb po ashtu ka njoftuar se gjatë bisedave është arritur marrëveshja për hapjen e dy vendkalimeve në kufirin verior Kosovë – Serbi: Njëri në Rashkë e tjetri në Medvegjë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-ia-fale-serbise-gazivoden/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala