Kosova e sigurtë

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës vlerëson se tani për tani nuk paraqitet ndonjë rrezik i lartë nga terrorizmi.

Megjithatë, Kosova nuk mund të jetë imune, sikurse nuk janë edhe shtetet me te zhvilluara ne Evropë e më gjerë, shkruan Tribuna. Në anën tjetër, qytetarët nuk druajnë se në Kosovë ka pjesëtar të ISIS-it.

Gjendja në Kosovë në aspektin e sigurisë nga grupet e mundshme ekstremiste është nën kontroll. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, thotë se Policia ka kapacitete te mjaftueshme për të parandaluar dhe luftuar ç’do forme të çfarëdo krimi dhe ka bashkëpunim shume të ngushtë edhe me institucionet tjera të sigurisë në vend, duke përfshirë edhe institucionet relevante ndërkombëtare në rajon dhe me gjerë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-e-sigurt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala