Kosova e Shqipëria me transit doganor

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri Isa Mustafa sё bashku me kryeministrin e Republikёs sё Shqipërisë, Edi Rama, pёrurojnё sot transitin e pёrbashkёt doganor nё mes tё Kosovёs dhe Shqipёrisё.  Kjo u bë e ditur nëpërmjet një njoftimi nga Zyra e Kryeministrit të Kosovës. Hapja e një transiti të përbashkët doganorë pritet të lehtësoj qarkullimin e mallrave dhe qytetarëve posaçërisht gjatë zezonës verore kur numri i qytetarëve që ja mësyjnë kësaj pike kufitare shumëfishohet. Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë disa herë janë zotuar për përmirësimin e kushteve posaçërisht të pikave kufitare me çëllim shmangien e tollovive e pritjeve të gjata.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kosova-e-shqiperi-me-transit-doganore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala