Koshi i pamundur

Autori:Avdyl Pajaziti

Ekipi australian i gjuajtjeve me truqe, që në vitin 2011 theu rekordin për distancën më të largët të gjuajtjes në një kosh basketbolli, e ka thyer atë.

Rekordi i deritashëm në kësi gjuajtje ishte 67 metra, por tani ata pothuaj e dyfishuan atë duke e çuar në 127 metra, pasi gjuajtën nga maja në fund të digës Gordon në Tazmani.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/koshi-i-pamundur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala