Kontejnerët ia zënë rrugën personave me nevoja të veçanta

Autori:Zekirja Shabani

Në një foto që po qarkullon në internet shihet së si në një parking në Prishtinë, i cili është rezervuar për persona me nevoja të veçanta, është shndërruara në vende për vendosjen e mbeturinave. Kështu i është pamundësuar personave më nevoja të veçanta qasjen në këtë parking.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kontejneret-ia-zene-rrugen-personave-me-nevoja-te-vecanta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala