Konkurs për gazetarë

Autori:Zekirja Shabani

 

Gazeta Fjala shpallë konkurs për këto pozita:

  • 2 gazetarë
  • 4 gazetarë praktikantë

 Detyrat dhe përgjegjësitë:

Siguron informata dhe të dhëna nga terreni. Përgatit hulumtime, reportazhe, intervista dhe materiale tjera mediale.

Kandidatët duhet të dëshmojnë:

  • Njohuri themelore të gazetarisë
  • Aftësi të mira komunikimi
  • Aftësi në të shkruar
  • Gatishmëri për punë ekipore
  • Njohje të gjuhës angleze në të shkruar dhe të folur

Të interesuarit duhet të dërgojnë CV-të në adresë elektronike të redaksisë deri më datë, 01 gusht 2015, duke e cekur se për cilën pozitë aplikojnë: [email protected].

Kandidatët, të cilët i plotësojnë kriteret për pozitat e shpallura do të kontaktohen nga komisioni vlërësues i Gazetës Fjala.

*(Përparësi do të kenë studentët e gazetarisë)

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konkurs-per-gazetare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala