Konjufca thërret protestë gjithëpopullore për rrëzimin e Qeverisë

Autori:Gazeta Fjala

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufcka, ka deklaruar se pushteti është duke tentuar ta zhdukë opozitën.

Ai ka thënë se do të ketë protestë gjithë-popullore për rrëzimin e Qeverisë.

“Ne do ti kthehemi popullit. Protestë gjithëpopullore për rrëzimin e Qeverisë”, ka thënë ai.

Ai ka shtuar se protestat nuk do të ndalen deri sa “Qeveria që nuk po merr vesh të largohet”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konjufca-therret-proteste-gjithepopullore-per-rrezimin-e-qeverise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala