Konjufca: Opozita është e vendosur të bllokojë çdo seancë të Kuvendit

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefi i grupit parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca ka thënë se opozita e bashkuar është e vendosur që të bllokojë çdo seancë të Kuvendit, njofton TV ARTA.

“Opozita e bashkuar është e vendosur që të bllokojë çdo seancë të Kuvendit të Kosovës për arsye se ne kemi vendosur si kusht për Qeverinë e Kosovës se mbajtja e seancave është e mundur vetëm atëherë kur Qeveria të tërhiqet nga marrëveshjet e Brukselit. Deri më tash qeveria nuk ka dhënë kurrfarë shenjash që është e gatshme se do të tërhiqet nga këto marrëveshje, atëherë veprimet tona do të jenë po të njëjta. Do ti përdorim të gjitha metodat efektiv për të arritur qëllimin e caktuar, qëllimi i caktuar është mos funksionimi i Qeverisë së Kosovës brenda Kuvendit”, ka thënë Konjufca për TV Arta.

Ai ka theksuar se do të gjejnë mënyra për t’i bllokuar seancat edhe nëse ato tentohet të mbahen në ndonjë sallë tjetër.

“Ne konsiderojmë që duhet të merren të gjitha masat që të pamundësohet mbajtja e tyre, sepse ku do që mbahen ato e kanë vetëm një qëllim që të vazhdohet me masat e caktuara për impleme

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konjufca-opozita-eshte-e-vendosur-te-bllokoje-cdo-seance-te-kuvendit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala