Konjufca: Opozita do i vazhdoj aksionet

Autori:Gazeta Fjala

Glauk Konjufca shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka deklaruar se pushteti që mban mbledhje vetëm në prani të policisë nuk ka kurrfarë legjitimiteti, dhe se kriza politike mes pozitës dhe opozitës nuk zgjidhet me polici.

“Kur nisemi për aksionet tona nuk e kemi prioritet pëlqyeshmerinë”, tha Konjufca.

Sipas tij, grushtimi i deputetëve është përgjegjësi e kryesisë, pra treshes Veseli, Hamiti, Haliti dhe eqeverisë Isa Mustafa, Skender Hyseni, e  Shpend Maxhunit.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konjufca-opozita-do-i-vazhdoj-aksionet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala