Konjufca dhe Dërguti lirohen nga arresti shtëpiak

Autori:Avdyl Pajaziti

Departamenti i Krimeve të Rënda, Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur vendosi që t’ju ndërpritet masa Arresti Shtëpiak, kundër të pandehurve Glauk Konjufca dhe Aida Dërguti dhe për të njëjtit urdhëron masën Paraqitje në Stacion Policor.

Më herët është njoftuar se Deputetit të AAK-së Pal Lekaj i është hequr masa e arrestit shtëpiak. Kjo masë atij i është zëvendësuar me paraqitje në stacion policor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konjufca-dhe-derguti-lirohen-nga-arresti-shtepiak/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala