Konjufca: Bllokim kuvendi deri të tërhiqet nënshkrimi për Zajednicën

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefi i GP të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se opozita nuk do të bllokojë punimet në Kuvend, derisa kryeministri Isa Mustafa të heq nënshkrimin për Asociacionin.

Konjufca ka thënë se Mustafa po e mban peng jetën institucionale në vend.

“Nuk do të ndalemi derisa kryeministri Isa Mustafa të tërheq nënshkrimin prej Zajednincën. Derisa nuk tërhiqet ky nënshkrim, atëherë kjo qeveri do të përballet me bllokime dhe demonstrata nga qytetarët e pakënaqur”, ka thënë Konjufca për rtk.

Ai ka paralajmëruar se pas nënshkrimit të peticionit do t’i ftojnë qytetarët nënshkrues që t’i bashkohen demonstratave masive derisa qeveria të tërhiqet nga nënshkrimet për marrëveshjet e fundit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konjufca-bllokim-kuvendi-deri-te-terhiqet-nenshkrimi-per-zajednicen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala