Konjufca: Asociacioni, bombë me sahat që po kurdiset nga Serbia

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Glauk Konjufca ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe është një bombë me sahat e cila po kurdiset nga Serbia.

Ai këto komente i bëri gjatë debatit me politikanë dhe shoqëri civile të organizuar nga Vetëvendosje me temën : “Kosova pas Marrëveshjeve në Bruksel” – Implikimet për sovranitetin dhe funksionalitetin e shtetit – Çfarë duhet të bëjmë ne?.

Ai këto komente i bëri gjatë debatit me politikanë dhe shoqëri civile të organizuar nga Vetëvendosje me temën : “Kosova pas Marrëveshjeve në Bruksel” – Implikimet për sovranitetin dhe funksionalitetin e shtetit – Çfarë duhet të bëjmë ne?.

“Strukturat që do të krijohen do të rrisin autonominë e Zajednicës dhe jo sovranitetin e Kosovës”, ka shtuar ai, njofton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konjufca-asociacioni-bombe-me-sahat-qe-po-kurdiset-nga-serbia/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala