Konflikti izraelito-palestinez, takim Obama-Netanyahu

Autori:Gazeta Fjala

Kryeminstri izraelit Benjamin Netanyahu do të takojë sot presidentin amerikan Barack Obama dhe në axhendën e këtij takimi do të jetë konflikti izraelito-palestinez.

Udhëheqësit e të dy vendeve do të takohen për herë të parë pas më shumë se një viti, në një kohë që muajin e kaluar palestinezët kanë ndërmarrë sulme të vazhdueshme ndaj izraelitëve.

Gjashtë izraelitë u plagosën në tre incidente vetëm gjatë ditës së dielë./TCH

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konflikti-izraelito-palestinez-takim-obama-netanyahu/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala