Konfirmohet: Ka gaz në Lipjan

Autori:Avdyl Pajaziti

Shërbimi Gjeologjik i Kosovës ka konstatuar se në Torinë të Lipjanit ka gaz natyror. Sipas tyre, origjina e gazit natyror lidhet me prezencën e qymyroreve në këtë hapësirë të Kosovës.

Teksa banorët e Torinës e kanë pritur me gëzim lajmin se në fshatin e tyre po del gazi natyror meqë përmes shpresonin se një ditë mund të ketë investime dhe rritje ekonomike, një gjë e tillë nuk mund të jetë e mundur. Në ShGJK thonë se në atë pjesë nuk mund të priten rezerva të mëdha potenciale të gazit natyror. /Express/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/konfirmohet-ka-gaz-ne-lipjan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala