Komunës së Prishtinës i anulohet tenderi për sinjalizim të trafikut

Autori:Gazeta Fjala

Organi Shqyrtues i Prokurorimit (OShP), apo sic njihet gjykata e tenderëve, ka anuluar më 16 nëntor një kontratë për sinjalizim horizontal dhe vertikal që Komuna e Prishtinës kishte arritur me operatorët ekonomik Sinjal &Tekno Ing dhe Malësia.

Deri tek ky vendimë është arritur pas ankesës që kanë bërë dy kompani: njërga nga Prishtina dhe tjetra nga Peja.

Paneli shqyrtues ka vërtetuar se kanë qenë të qëndrushme pretendimet e opratorëve që janë ankuar, sepse autoriteti kontraktues i ka diskriminuar operatorët ekonomik./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/komunes-se-prishtines-i-anulohet-tenderi-per-sinjalizim-te-trafikut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala