Komunat do të punojnë me orar të zgjatur

Autori:Avdyl Pajaziti

Komunat e Kosovës janë të gatshme t’u përgjigjen kërkesave të mërgimtarëve gjatë pushimeve verore, duke shtuar kapacitetet e tyre për të ofruar shërbime cilësore.

 

Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Naim Ismajli, ka deklaruar për Epoka e Re se komunat edhe këtë vit do të aplikojnë praktiken me orar të zgjatur.

Ismajli ka thënë se nëse kërkesat janë të shumta, atëherë do të shqyrtohen mundësitë që të punohet edhe gjatë fundjavës, në mënyrë që mërgimtarëve të mos iu mungojnë shërbimet për të cilat kanë nevojë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/komunat-do-te-punojne-me-orar-te-zgjatur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala