Komuna e Shpend Ahmetit shpenzon afër 22 mijë euro për kompjuterë (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Zyrtarët komunal në Prishtinë, do të kenë mundësinë që tash e tutje të punojnë me kompjuterë të rinjë.

Komuna e Prishtinës, e cila udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, do të blejë një sasi të konsiderushme të kompjuterëve të rinjë.

Për blerjen e tyre, kjo Komunë do të shpenzojë 21 mijë e 600 euro, raporton ORAinfo.

Zyra e Prokurimit në komunën e Prishtinës, këtë javë ka përzgjedhur kompaninë “PBC” për furnizim me kompjuterë.

Në këtë tenderë kanë aplikuar 9 kompani, përderisa oferta më e shtrenjtë ishte ajo në vlerë prej 25 mijë e 452 euro.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/komuna-e-shpend-ahmetit-shpenzon-afer-22-mije-euro-per-kompjutere-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala