Komuna e Prishtinës fton të rinjtë sot për të mbjell lule

Autori:Avdyl Pajaziti

Komuna e Prishtinës ka bërë thirrje të rinjëve që t’i bashkohen në mbjelljen e luleve, në Ditën e Pranverës.

Aktiviteti mbahet në lagjen Dardania, e fillon në orën 11:00.

“Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Komunës së Prishtinës në bashkëpunim me Ndërmarrjen ‘Hortikultura’, sot me rastin e 21 Marsit, ‘Ditës së Pranverës’ organizojnë aktivitet me të rinj për pastrimin dhe mbjelljen e luleve në parkun e lagjes ‘Dardania’”, thuhet në njoftimin e Komunës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/komuna-e-prishtines-fton-te-rinjte-sot-per-te-mbjell-lule/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala