Komuna e Pejës i blenë 400 lopë për 688 mijë euro (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Komuna e Pejës e udhëhequr nga Gazmend Muhaxheri, do të shpenzoi 688 mijë euro për të blerë 400 krerë lopë. Furnizimin me gjedhe-meshtjerra gravide (5-7muaj) do ta bëjë kompania Eurolona nga Fushë Kosova, e cila edhe është shpallur fituese e tenderit më 28 gusht të këtij viti, raporton Gazeta Fjala.

Sipas kalkulimeve të gazetës, del se një lopë do ti kushtoj kësaj komune hiq më pakë se 1,720 euro.

Ndërkaq, qëllimi kryesor i kësaj blerje, siç edhe është përmendur në dosjen e tenderit, është shpërndarja e lopëve tek familjet pejane, për të ndihmuar në përmirësimin e gjendjes socio-ekonomike në këtë komunë./Gazeta Fjala/

peja

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/komuna-e-pejes-i-blene-400-lope-per-688-mije-euro-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala