Komuna e Mitrovicës po lejon operimin e një nënkontraktori nga Beogradi (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Koordinatori i qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë, Faruk Mujka, ka kritikuar komunën e Mitrovicës se po lejon një nënkontrator nga Beogradi të operoj, e i cili po i zëvendëson poçet e ndriçimit publik në qytet.

Ja postimi i plotë i Faruk Mujkës në Facebook

Ani se të Hënën, në Seancën e KK Mitrovica, Drejtorisë për Shërbime Publike iu tërheq vërejtja për operimin e një subkontraktori nga Beogradi nëpër rrugët e Mitrovicës dhe ku Drejtori premtoi se ky operator nuk do të punoj më, ndodhi që operatori vetëm ti largoj targat nga kamioneta. Nëse DSHP po ka qejf që kjo punë të kryhet nga Beogradi atherë ishte dasht që Drejtoria e Inspeksionit t’ia ndaloj qarkullimin kamionetës pa targa dhe të kërkoj nga operatori por edhe nga punëtorët lejen e punës në territorin e Kosovës Paramendoni ne i kemi makinat dhe punëtorët e KEDS-it dhe N.P. KONTAKTORI nga Mitrovica që ka kryer me vite këto shërbime (ndërrimin e trupave ndriçues) e që rrijnë pa punë e ne prap me Beogradin. E mandej presim se të njëjtit dojnë me na e zgjedh problemin e urës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/komuna-e-mitrovices-po-lejon-operimin-e-nje-nenkontraktori-nga-beogradi-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala