Komisioni i Jashtëm miraton një projektligj pa Opozitën

Autori:Avdyl Pajaziti

Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme miratoi sot në parim projektligjin për Shërbime të Jashtme pa praninë e deputetëve të opozitës të cilët janë duke bojkotuar punën nëpër komisione.

Në mbledhjen e sotme, anëtari i këtij komisioni nga LDK, Ismet Beqiri, e quajti të nevojshëm këtë projektligj.

“Është një ligj i nevojshëm për të ardhmen sepse e kompleton legjislacionin për diplomacinë e jashtme. Ky ligj është konform standardeve evropiane”, tha Beqiri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/komisioni-i-jashtem-miraton-nje-projektligj-pa-opoziten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala