Komandantja Supreme e Kosovës kontrollon armët

Autori:Avdyl Pajaziti

E para e shtetit, Atifete Jahjaga ka marrë pjesë në aktivitetet e organizuara me rastin e Ditës së Forcës së Sigurisë së Kosovës, në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë. Këtë vizitë ajo e shfytëzoi edhe për t’i kontrolluar disa armë.

Gjatë vizitës ajo u shoqërua nga ministri i FSK-së, Haki Demolli dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama.

Këtë vizitë presidentja e Kosovës e shfrytëzoi për të “testuar” disa armë të FSK-së për të parë anën e “fortë” të presidentes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/komandantja-supreme-e-kosoves-kontrollon-armet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala