Koleksionisti më i çmendur i supermakinave është një mbret (Foto-Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ky është sulltani i Bruneit, Sultan Hassanal Bolkiah pasuria e të cilit arrin 20 miliard USD. Sipas revistës Forbes, ky është mbreti më i pasur në botë.

Vend i vogël në Azi por shumë i pasur me naftë dhe gaz natyral ka bërë që kjo familje mbretërore të jetë më e pasura në botë.

Koleksioni i veturave të sulltanit të Bruneit ka më shumë se 7,000 vetura ekzotike, edicione të kufizuara dhe vetura të rralla të cilat janë të vendosura në një garazh me madhësinë e një pallati të ndarë në seksione sipas markave të veturave.

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/koleksionisti-me-i-cmendur-i-supermakinave-eshte-nje-mbret-foto-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala