Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim për Donika Kadaj Bujupin

Autori:Avdyl Pajaziti

Arianit Koci, avokat mbrojtës i Donika Kadaj -Bujupit ka thënë për Klan Kosovën se prokuroria ka kërkuar masë paraburgimi për 30 ditë për deputetën.

Sipas tij, nuk ka bazë ligjore sepse akoma nuk dihet që tymi që u paraqit në seancë a është i rrezikshëm për deputetët, megjithatë sipas Kocit prokuroria po e cilëson si vepër të rëndë hedhjen e gazit në Kuvend.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/koci-prokuroria-kerkon-30-dite-paraburgim-per-donika-kadaj-bujupin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala