Kjo është sasia e reshjeve që ka rënë në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Sipas Insitutit Hidrometerologjik të Kosovës, sasia e reshjeve në qytetet kryesore të Kosovës, me matjet që janë bërë sot në ora 07:00, janë kështu:

• Prishtinë – 9 mm (9 litra për metër katror)
• Pejë – 18 mm (18 litra për metër katror)
• Mitrovicë – 8 mm (8 litra për metër katror)
• Ferizaj – 12 mm (12 litra për metër katror)
• Gjilan – 27 mm (27 litra për metër katror)

Sipas këtyre matjeve, Gjilani ka qenë qyteti ku ka pas sasi më të madhe të reshjeve duke u përcjell nga Peja dhe Ferizaji.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kjo-eshte-sasia-e-reshjeve-qe-ka-rene-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala