Kjo është poezia e parë për vezët e Kuvendit

Autori:Avdyl Pajaziti

E tillë jam !

Jam pak e vogël
Por me vitamina
Pa mua s,ka kuptim
Madje as tavolina

Jam pak e ndieshme
Nuk kam tjetër ves
Më përdorin për meze
Madje për mëngjes

Kur të më vijnë sikleti
Nuk zgjedhi as vend
Me fusin nëpër xhepa
Madje edhe në kuvend

Më vijnë disa zëra
që jam shumë e keqe
Pa mua dot nuk bëhen
As bakllava as trileqe

Të varfurit gjithënjë
Kahere më adhurojnë
Të zgjedhurit e popullit
Vërtet më përdhunojnë

Deri sa të dali në dritë
Dikush e qanë bythën
Mos më hudhni publikisht
Se mamit ia marrë fytyrën

22.09.2015 – Musa I. Ahmetaj

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kjo-eshte-poezia-e-pare-per-vezet-e-kuvendit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala