Kjo është audio intervista e plotë me ushtarin e UÇK-së (Audio)

Autori:Zekirja Shabani

Gazeta Fjala siç edhe ka paralajmëruar më herët, sjellë në versionin audio, rrëfimin ekskluziv të ushtarit të UÇK-së për aksionin në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Njëri nga ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, pjesë edhe e strukturave udhëheqëse, që ishte pjesëmarrës në luftimet e Kumanovës në një intervistë ekskluzive për Gazetën Fjala ka sqaruar në detaje se çfarë ndodhi me 9 maj në atë vend.

Në këtë rrëfim ushtari që dëshiron të mbetet anonim, shpjegon se kush mori para nga Qeveria maqedonase për të përgatitur skenarin e sulmit dhe detaje tjera.

Gazeta Fjala, me qëllim të ruajtjes së identitetit të bashkëbiseduesit, ka ndryshuar zërin e tij. Megjithatë, nuk është shtrembëruar asnjë deklaratë e këtij ushtari.

Për më tepër, dëgjojeni më poshtë audion e plotë:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/kjo-eshte-audio-intervista-e-plote-me-ushtarin-e-uck-se-audio/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala